fbpx
Najlepszy start do świata fotografii!

Adam Wysocki

Adam Wysocki

Fotografią zajmuje się od 19 roku życia. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się kiedy aparatem Nikon F90 przygotowywał zdjęcia do pracy magisterskiej poświęconej jednemu z toruńskich rzeźbiarzy Ignacemu Zelkowi. Niebawem sam obronił licencjat poświęcony fotografii. Studiował na UMK – najpierw na kierunku technologia informacyjna, potem pedagogika – gdzie obronił pracę magisterską ”Dydaktyczne aspekty fotografii”.
Już na studia wykonywał różne projekty związane z fotografią z czego jeden z nich zaowocował wystawą indywidualną Nagie żywioły (bodypainting/akt/portret). Swoje zainteresowania fotografią studyjną wkrótce przekształcił w pracę zawodową. Nie zaniedbując swojego zamiłowania do fotografii prasowej, od 2009 roku po dzień dzisiejszy współpracuje z Agencja Fotograficzną East News, dla której realizuje zdjęcia prasowe oraz ilustracyjne.

Podczas już prawie 20 letniej pracy zawodowej był autorem zdjęć publikowanych w prasie codziennej oraz wydawnictwach specjalistycznych (wprost, polityka, góry…). Aparat towarzyszy mu podczas podróży na motocyklu, uprawiania wspinaczki skałkowej oraz jeżdżeniu na rowerze zjazdowym. O sobie mówi: ”Moja fotografia na przestrzeni lat ewoluuje. Staram się dopasowywać do potrzeb rynku. Elastyczność i łączenie fotografii z różnymi dziedzinami życia daje mi ogromną satysfakcję oraz możliwość wytrwania na tym trudnym rynku związanym z fotografowaniem. Dzisiaj większość mojego zawodowego czasu poświęcam fotografii reklamowej oraz łączeniu jej z elementami e-commerce”. Ukończenie studiów pedagogicznych otworzyło również inną ścieżkę zawodową naszemu bohaterowi. Przez ponad 6 lat prowadził zajęcia na kierunku fototechnik w jednej z toruńskich szkół policealnych, przygotowywał do zdania egzaminu państwowego na kierunku fototechnik, prowadził kursy i szkolenia z różnych dziedzin fotografii dla osób prywatnych i instytucji. Pracował też w ramach programów operacyjnych UE z osobami niepełnosprawnymi, ucząc je obsługi aparatu fotograficznego i wykonywania zdjęć. Na przestrzeni lat fotograf festiwalu TOFFI, WRC RALLY POLAND, ART POP FESTIVAL, LATO z RADIEM, fotografował sportowców, polityków i celebrytów.

Trwale związany z marką Canon. Obecnie przygotowuje materiał na kolejną wystawę, o której niebawem Was poinformujemy.

Strony internetowe:
www.instagram.com/adam_wysocky
www.eastnews.pl/zdjecia/szukaj?keywords=adam+wysocki
www.cojestgrane.pl/polska/kujawsko-pomorskie/torun/