fbpx
Najlepszy start do świata fotografii!

O szkole

Szkoła Fotografii to wyjątkowe miejsce, które umożliwia uzyskanie szerokiej wiedzy, a także wykształcenie praktycznych umiejętności w zakresie fotografii. Kilkuletni dorobek oraz profesjonalna kadra – wybitni wykładowcy, m.in. absolwenci Wyższego Studium Fotografii PWSFTviT w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu i Poznaniu oraz uznani i aktywni twórczo i zawodowo fotograficy i graficy – gwarantują wysoki poziom kształcenia.

Program nauczania oparty jest na wzorcach najlepszych światowych szkół fotografii, takich jak London School of Photography (LSP), Köln International School of Design (KISD), Film and TV School of the Academy of Performing Arts w Pradze (FAMU) oraz Royal College of Art (RCA). Głównym założeniem jest praktyczne przygotowanie absolwentów do pracy w branży fotograficznej.

Nauka w Szkole Fotografii to najlepsza inwestycja. Dajemy solidne przygotowanie w wielu dziedzinach, m.in.: w reklamie, modzie, portrecie, czy reportażu. Szkoła Fotografii skierowana jest do wszystkich miłośników planujących rozpoczęcie niezależnej pracy na płaszczyźnie biznesowej czy artystycznej, jak również zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i rozwijaniem swojej pasji. W trakcie roku szkolnego, pod kierunkiem wykładowców, słuchacze mają możliwość kompletowania własnego portfolio fotograficznego, a dla słuchaczy zainteresowanych dalszą edukacją w ASP, możliwe jest wspieranie w przygotowaniach do egzaminów.

UWAGA! Nabór do Szkoły Fotografii jest otwarty – zgłoszenia kandydatów przyjmujemy bez konsultacji wstępnych.

Roczne Studium Fotografii realizuje autorskie programy nauczania w następujących specjalnościach:

  • fotografia reklamowa,
  • fotografia mody i lifstyle,
  • fotografia portretu,
  • fotografia architektury i wnętrz,
  • fotografia reportażowa i dokumentalna,
  • fotografia klasyczna.

Spotkanie autorskie z Jerzym Wardakiem
W trakcie roku szkolnego gościmy znanych, utytułowanych mistrzów fotografii. Jest to okazja do zapoznania się z ich bogatą twórczością oraz źródłami inspiracji, jak również rozmowa o życiu, pasji i miłości do fotografii.
ORBITVU
Program Pracowni Fotografii Reklamowej został rozszerzony o warsztat fotografii produktowej 360° przy pomocy systemu ORBITVU, umożliwiającego wykonywanie zdjęć obrotowych dowolnych przedmiotów.

Program Rocznego Studium Fotografii realizowany jest od połowy października do połowy czerwca, w systemie zaocznym (weekendowym). W ramach zajęć każdy słuchacz ma do dyspozycji konsultacje dyplomowe. Każdy słuchacz może korzystać również z konsultacji mailowych.

Na zakończenie nauki słuchacze otrzymują Dyplom ukończenia Rocznej Szkoły Fotografii potwierdzający zdobytą wiedzę i praktyczne umiejętności – dokument nie potwierdza uzyskania tytułu zawodowego w rozumieniu ustawy o systemie oświaty. Na zajęciach obowiązuje regulamin.

Szkoła Fotografii wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Ośrodków Edukacyjnych szkolących na zlecenie Urzędów Pracy nr 2.04/00201/2022.


Informacje zawarte na niniejszych stronach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.